תוכן ענינים
  1. סביבות מאתגרות
  2. תכונות חשובות לעדשות בסביבות מאתגרות

מדריך בחירת עדשות מגע לפי סביבת העבודה

26 בדצמבר 2021 | זמן קריאה 1:25 דקות

בחירת עדשות מגע

מדריך בחירת עדשות מגע לפי סביבת העבודה

סביבת העבודה היומיומית של רבים מאיתנו יכולה להוות אתגר לעיניים, ובמיוחד בקרב מרכיבי עדשות מגע.
כל ההסברים על התכונות החשובות ביותר לבחירת עדשות מגע שיתאימו לכם.

סביבות מאתגרות

מיזוג אויר, חימום מרכזי, אזורים מלאי עשן או אדים ועבודה ממושכת מול מחשב. נשמע כמו הסביבות היומיומיות של כולנו, לא? רוב סביבות החיים והעבודה שלנו כיום הן אתגר לעיניים, ובמיוחד בקרב מרכיבי עדשות מגע.
עדשת מגע היא פיסת פולימר פלסטיק קטנה המונחת על קרנית העין. היא מתקנת מצוין את הראיה במצבים של קוצר ראיה, רוחק ראיה ואסטיגמציה (צילינדר). עדשות כמעט ואינן נראות לאנשים אחרים, ונוכחותן בעיניים בדרך כלל אינה מורגשת על ידי המרכיב אותן.
 
אולם, הסביבות המאתגרות מעודדות את תחושת היובש בעיניים, אי-נוחות, עייפות בעיניים ואדמומיות, וכל אלו הינם גורמים המושפעים מהתכונות של עדשות המגע אותן מרכיבים.
כאשר בוחרים עדשה חשוב לשים לב לתכונותיה על פי הטכנולוגיה בה היא מיוצרת, במיוחד אם אנו מבלים את רוב הזמן בסביבות המוגדרות כמאתגרות למרכיבי עדשות מגע.
 

תכונות חשובות לעדשות בסביבות מאתגרות

1. כושר ההרטבה גבוהה (גורם לוכד לחות)
2. רמת עבירות חמצן גבוהה
3. חלקלקות
4. סיכוך
 
התכונות המוזכרות יתרמו לתחושת הנוחות בעין במשך שעות ההרכבה ויסייעו למראה עיניים לבן ורענן, וכמובן בריא יותר.
הפופולריות הרבה של עדשות מגע נובעת מיתרונן הברור על פני אמצעים אחרים לתיקון ראיה. בניגוד למשקפיים, עדשות מגע אינן מעוותות את צורתם של עצמים בסביבה וגם לא מצרות את שדה הראיה (עובדה חשובה בעת נהיגה למשל).
 
במקרים מסוימים, הן מספקות תיקון ראיה שלם יותר מאשר משקפיים. עדשות מגע גם אינן לוחצות על גשר האף, אינן מתערפלות לעולם ויש להן עוד יתרונות חשובים רבים לאדם המנהל אורך חיים פעיל.