תוכן ענינים
  1. ניתוח לייזר להסרת משקפיים יתרונות וחסרונות
  2. בדיקת התאמה
  3. סוגי הניתוח
  4. לאסיק
  5. פי אר קי
  6. האם קיים סיכון?
  7. כמה עולה ניתוח לייזר?

ניתוח לייזר להסרת משקפיים יתרונות וחסרונות

28 בדצמבר 2021 | זמן קריאה 2:14 דקות | מאת אופטומטריסט
ניתוח לייזר להסרת משקפיים יתרונות וחסרונות

ניתוח לתיקון ראייה בלייזר הוא אמנם ניתוח קצר ובעל אחוזי סיבוך נמוכים, אך ההחלטה על ביצועו הינה הכרעה כבדת משקל, מפני שמדובר בחוש החשוב ביותר שלנו - חוש הראייה, הניתוחים לתיקון הראייה נעשים במספר שיטות ומכשירים המתאימים לסוגי מנותחים שונים

בדיקת התאמה

החלק המרכזי בהחלטה על סוג הטיפול והיקפו, ואם בכלל אתם מתאימים לעבור את הטיפול הוא בדיקת ההתאמה.
בבדיקה זו בודקים את מספר המשקפיים . ממפים את הקרנית על מנת לאמוד את צורתה סדירותה ועובייה וכמובן רופא העיניים בודק את בריאות העין כולה על מנת לאשר את הטיפול בה. כ- 30% מהנבדקים נמצאים לא מתאימים לניתוח, בעיקר בגלל ראייה חלשה, עיניים עצלות, קרנית דקה מאוד או מבנה פתולוגי.

סוגי הניתוח

לאסיק

שיטה שבאמצעותה יוצרים מתלה מהקרנית על ידי מכשיר חיתוך הנקרא מיקרוקרטום או חיתוך בלייזר אינטרא לאסיק ואחר כך יורים לייזר לשכבה פנימית יותר בקרנית ובעצם מעצבים קרנית חדשה בהתאם למספר המשקפיים שיש להוריד .בסוף התהליך מחזיר המנתח את המתלה ובזה תם הטיפול. כל התהליך נמשך דקות ספורות בלבד.
מרבית המטופלים חוזרים לתפקוד מלא כבר לאחר 24 שעות עם חדות ראיה טובה המאפשרת אפילו נהיגה ללא משקפיים.

פי אר קי

בשיטה זו לא חותכים רק משייפים המנתח מסיר את אפיתל הקרנית אחר כך יורה את הלייזר ובסיום עיצוב הקרנית מניח עדשת מגע מגנה שמוסרת לאחר כשבוע. שזהו פרק הזמן שלוקח לשכבת האפיתל להתחדש בצורה שלמה וסדירה. ההחלמה בשיטה זו כרוכה בכאבים בשלושה ימים הראשונים וכמו כן ראייה תיפקודית מתקבלת רק לאחר עשרה ימים וראייה טובה רק לאחר כשלושה שבועות.שיטה זו בטוחה יותר מהלאסיק היות ואין חיתוך של הקרנית ומסיבה זו מומלצת לכל העוסקים בספורט או בעבודות שיש בהן חשש לפגיעות באזור הפנים.

הביקורות נעשות יום, שבוע וחודש לאחר הניתוח או בביקורות יזומה לפי הצורך.

האם קיים סיכון?

חשוב להבין שכמו בכל ניתוח - גם בלייזר ישנם סיכונים. לאחר הניתוח ייתכן שהמספר או חלק ממנו יחזור, מה שעשוי להצריך טיפול נוסף.ואכן כעשרה אחוזים נדרשים לעשות תוספת טיפול .בכל מקרה - אפשר להשתמש גם במשקפיים וגם בעדשות אחרי טיפול לייזר, במקרה הצורך. סיכונים גדולים יותר הם זיהומים קשים או החלשות של הקרנית בצורה כזו שלא מאפשרת טיפול חוזר אך אלו סיבוכים נדירים מאוד וקורים ביחס של אחד למאות אלפים.במקרה שבו נעשה נזק בלתי הפיך לקרנית פונים להשתלת קרנית .

כמה עולה ניתוח לייזר?

המחירים נעים בין חמשת אלפים לעשרת אלפים ₪ תלוי במכון. חשוב מאוד לבחור במכון עם ציוד מתקדם מנתחים מנוסים והחשוב מכל מקום שהומלץ לכם על ידי הקרובים לכם שכבר נותחו שם וכמובן מרוצים.