תוכן ענינים
  1. מהם היתרונות / החסרונות של אופציית הרכישה הנ"ל ?
  2. רכישת משקפיים דרך האינטרנט

רכישת משקפיים או עדשות מגע דרך האינטרנט

22 בדצמבר 2021 | זמן קריאה 2:20 דקות

רכישת משקפיים - עדשות מגע דרך האינטרנט

רכישת משקפיים או עדשות מגע דרך האינטרנט

בשנים האחרונות בעקבות השימוש ההולך וגובר בעדשות מגע לזמן קצוב (יומיות / חודשיות וכו' ), חל שינוי צרכני באופן רכישת עדשות המגע ומישקפי השמש.
עדשות מגע "על המדף" ברשתות הפארמים וכן מכירה דרך אתרי האינטרנט שונים.

מהם היתרונות / החסרונות של אופציית הרכישה הנ"ל ?

במדינות כדוגמת ארה"ב עדשות המגע נמכרות ברשתות הפארמים ודרך האינטרנט , הדבר מקובל וזמין לכל .
אולם חובה חוקית בעת רכישה, להציג בדיקת עיניים עדכנית של רופא עיניים או אופטימטריסט מוסמך עם מירשם עדכני לעדשות מגע (תוקף של שנה אחרונה) , ובכך מתאפשרת הקנייה אך ורק אחרי שהלקוח עבר בדיקת איבחון מלאה של מצב העיניים וכן בדיקת התאמה מלאה לעדשות מגע.
בארצנו נוצר מצב של " שוק פרוץ" , כלומר מצד אחד אישר המחוקק מכירה של עדשות מגע " על המדף" , ומצד שני עדין לא נחקקו התקנות המחייבות מירשם בדיקה עדכני , לפיכך נוצר מצב אשר לקוח רוכש עדשות לפי מה שהוא חושב שמתאים לו, ולא לפי בדיקת התאמה , לפיכך בשנה האחרונה פרסם משרד הבריאות הבהרות בנושא עקב אישפוזם של מספר משתמשים בעדשות מגע אשר רכשו עדשות ללא בדיקת התאמה , וללא מעקב , וכמובן ללא הדרכה . ובכך גרמו נזק , לעיתים בלתי הפיך לעיניים שלהם.

חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים :

1. יש צורך בבדיקת ראייה ואיבחון מצב בריאותי של העיניים לפני כל התאמת עדשות מגע.
2. חייב להתבצע מעקב של רופא העיניים / אופטומטריסט ע"מ לראות הסתגלות לעדשות ומצב בריאות העין לאחר זמן הרכבה ממושך. והחלטה על שינויים בפרמטרים של העדשות או אילו החלטה על הפסקה לצמיתות משימוש בעדשות מגע.
3. חשוב לראות את תוקף העדשות , לעיתים ברכישה דרך האינטרנט תוקף העדשות קצר מועד.
4. חייבת להיות הדרכה לשימוש בעדשות מגע , כלומר הכנסה /הוצאה , ניקוי , שמירה על היגיינה וכו'.
כל הפרמטרים הנ"ל מחייבים בדיקת התאמה, (חשוב לשים לב לאותיות הקטנות באתרי המכירה ברשת , אשר מחייבות את הלקוח להבין תרם הקנייה צריך לעבור בדיקה על אחריותו הפרטית, ובכך מסירות מעליהן אחריות).

רכישת משקפיים דרך האינטרנט

משקפי שמש גם ניתן לרכוש דרך האינטרנט לפי דגמים, הפיתוי לעיתים גדול עקב המחיר הנמוך.
צריך לוודא שהדגמים הינם עדכניים ושיש אחריות על פגמים או תיקונים שעם הזמן נדרשים , כגון חלקי חילוף.

ישנם מותגים המיובאים לארץ ע"י יבואנים שונים, אשר מספקים חלקי חילוף למסגרות האופטיות רק אם נרכשו בחנויות אופטיקה מסויימות , ויש לוודא זאת בטרם רכישה.
משקפיים אופטיים (לראייה) הנמכרים ברשת, חשוב גם כן לדעת שיש צורך בבדיקה מדוייקת ומדידת מרכזי הראייה ולא ניתן לרכוש מקטלוג עדשות אופטיות

הנתונים הנ"ל חשובים ביותר להצלחה בהתאמה ובהסתגלות מהירה למישקפיים . מכיוון שהפיתוי לרכישה דרך רשת האינטרנט למוצרים הזולים יותר מאשר ברשתות האופטיקה , חשוב לבדוק ולהשוות , וכמובן לעבור בדיקת ראייה תקופתית ומעקב.