תוכן ענינים
  1. עדשת הפוטו פלסטיק
  2. רקע
  3. בעיות
  4. הפתרון
  5. יתרונות העדשה

עדשות מחליפות צבע להגנה בפני נזקי השמש

21 בדצמבר 2021 | זמן קריאה 2:23 דקות

עדשות מגע מחליפות צבע

עדשות מחליפות צבע להגנה בפני נזקי השמש

עדשת הפוטו פלסטיק

העדשה הנותנת את ההגנה הטובה ביותר, בפני קרינת השמש המסוכנת. העדשה האסטטית והנוחה ביותר.

  • רקע:

מחקרים רבים מראים שקיים קשר הדוק בין החשיפה לשמש ובין מחלות עיניים כמו ירוד(קטרקט) או התנוונות הרשתית (ניוון מקולרי), זאת בנוסף לפגעי עור הנגרמים מסביב לעיניים, כמו כוויות מהשמש על העפעפיים, או דלקת הקרנית, הנגרמת בשל החשיפה לשמש וכן גידולים בעור.

לגבי גופנו למדנו להגן עליו ע"י קרמים ברמות הגנה שונות בהתאם לרגישות העור. אך לגבי הגנה על העיניים - כלום. על גופנו וגופם של ילדינו אנו שומרים ומגינים ע"י בגדים מיוחדים וקרמים מיוחדים!!! ומה על העיניים – כלום. 
עיני הילדים הרבה יותר רגישות מעיני המבוגרים, נזקים הנגרמים בילדות לא יעברו אלא יישארו לעד. 

בציור הבא אנו רואים את קרינת השמש המתחלקת ל 3 סוגים.

1. קרניים קצרות, בלתי נראות הנחסמות למזלנו ע"י הקרנית אך גורמות לבעיות בקרנית.
2. קרניים בינוניות, בלתי נראות הנחסמות ע"י עדשת העין.
3. קרניים ארוכות, האור הנראה, אשר חודרות אל חלקיה הפנימיים של העין ואלו הקרניים המזיקות ביותר הגורמות לפגעים שונים בעין, המפורסם בהם הוא הקטרקט (הירוד).

  • בעיות:

 על פי המחקרים רבים מתברר שעד גיל 10 חודרת אל חלקיה הפנימיים של העין כ 75% מהקרינה, זאת בשל רגישותה הרבה של העין בגילאים צעירים, על פי אותם המחקרים, 80% מהקרינה החודרת אל חלקיה הפנימיים של העין, נגרמת בילדות וגורמות לנזקים בלתי הפיכים, אשר כמו על העור, אינם נראים מיד אלה לאחר זמן, זאת בשל רגישותם הרבה של שכבות העין הפנימיות, בעיקר אצל ילדים וכאמור רוב הנזקים אינן הפיכים.

האוכלוסייה הנוספת אשר רגישה לקרינה יותר מהשאר, היא האוכלוסייה הותיקה המבוגרת הסובלת ממחלות כמו ירוד, התנוונות הרשתית, כתמי שמש  וכן גידולים שונים על עור הפנים מסביב לעיניים.

  •  הפתרון:

הגנה על העיניים בעזרת, משקפי שמש טובים לכלל ולאלו הזקוקים לתיקון ראייה, עדשות מחליפות צבע, אשר נותנות הגנה מרבית כנגד קרינת השמש זאת ע"י התכהות העדשה כאשר נחשפת לשמש והתבהרות העדשה כמעט לגמרי כאשר נכנסים הביתה, לקניון ולכל מקום ללא שמש. זה יתרונה הגדול של עדשה זאת בשמש כהה ובבית בהירה לגמרי. עדשה זאת נותנת נוחות מרבית למשתמש, ראייה צלולה ונקייה

עדשה זאת מונעת את הצורך ב 2 זוגות משקפיים אחד לשמש ושני לבית, זוג משקפיים אחד נותן את כל הפתרונות.

  • יתרונות העדשה

1. העדשה מתכהה  מאוד בשמש - נוחות ראייה מרבית
2. העדשה  מתבהרת  בחדר -  אסטטיקה רבה ביותר, ראייה חדה בחדר
3. מהירות תגובה גבוהה ביותר - נוחות רבה בשינויי תאורה.
4. חסימת UV מלאה - שמירה  על בריאות העין.
5. גוון אפור \ חום בהתכהות - גוונים מאד אסטטיים ואופנתיים.
6. גם בהיר וגם כהה - רב שמושי ליום ולילה. 

לסיכום:

בואו נגן כולנו בכל הגילים, על העיניים ומסביבם וזאת ע"י משקפי שמש, למי שאינו צריך תיקון ראייה. ומי שזקוק לתיקון ראייה ע"י עדשות מחליפות צבע מתכהות פוטו פלסטיק.