תוכן ענינים
  1. תמיסות לעדשות מומלצות מדריך לבחירת תמיסות לעדשות מגע
  2. מדריך לבחירת תמיסות לעדשות מגע מתאימה עבורך
  3. ישנם 3 סוגי תמיסות לעדשות מגע נפוצים בשוק
  4. תמיסה על בסיס מי חמצן
  5. תמיסת סליין
  6. תמיסה רב תכליתית
  7. תמיסות לעדשות מגע מומלצות ביותר 2022

תמיסות לעדשות מומלצות: מדריך לבחירת תמיסות לעדשות מגע

תמיסות לעדשות מומלצות: מדריך לבחירת תמיסות לעדשות מגע

מדריך לבחירת תמיסות לעדשות מגע מתאימה עבורך

האם אתם מרכיבים עדשות מגע? בין אם אתם חדשים בזה ובין אם לא, יתכן שיש לכם שאלות כיצד לטפל בעדשות שלכם. הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על עדשות המגע נקיות. כאן תמיסות לעיניים נכנסות לתמונה. ישנם סוגים רבים ושפע של מותגים שונים לבחירה. אבל איך נדע איזה סוג מתאים לנו במיוחד? לשם כך יצרנו מדריך פשוט שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור העיניים שלכם.


לפני בחירת תמיסת מגע, תצטרך לדעת באיזה סוג של עדשות אתם משתמשים. ישנם מספר סוגים של עדשות מגע וצריך לטפל בהן בדרכים שונות. ברכישת עדשות המגע הראשונות שלכם כנראה שייעצו לכם איזה סוג תמיסה מתאים לעדשות שלכם. בדקו על גבי האריזה של עדשות המגע את הסוג או התייעצו עם הרופא שלכם. סוגים נפוצים של עדשות מגע הם עדשות רכות, עדשות קשות, עדשות היברידיות.

ישנם 3 סוגי תמיסות לעדשות מגע נפוצים בשוק:

תמיסה על בסיס מי חמצן 

מיועדת לחיטוי אנטי בקטריאלי שמנקה את העדשות על ידי מי חמצן. את מי החמצן אסור להכניס לעין, לכן יש בקבוק עם חומר נוסף שאותו מכניסים לאחר מכן וממתינים מספר שעות עד שאפשר להכניס את העדשות לעיניים. תמיסות אלו דורשות הקפדה רבה על הוראות השימוש מכיוון שהכנסת חומר כזה לעין יכולה לגרום לצריכה וכאבים, כך שהשתמשו בתמיסה זו בקפידה רבה או שתוכלו לבחור סוג אחר של תמיסה.

תמיסת סליין

תמיסת מים מלוחים פשוטה ומאוזנת pH שניתן להשתמש בה כדי לשטוף את העדשות לפני הכנסתן. חשוב לציין שתמיסת מלח אינה מכילה חומרי ניקוי כלשהם מרכיב המצוי בדמעות טבעיות. תמיסת סליין מתאימה לעיניים רגישות, אך אינה מיועדת לחיטוי עדשות ויש צורך לשטוף את העדשות בטרם הכנסתן לעין על מנת למנוע תחושת צריבה.

תמיסה רב תכליתית 

מיועדת לרוב סוגי עדשות המגע הרכות ומהווה את הפתרון המושלם שעושה את הכל בשבילכם. אם אתם רוכשים תמיסה רב תכליתית תצטרכו רק לרכוש תמיסה אחת לניקוי, חיטוי, שטיפה ואחסון העדשות. למרות שתמיסה זו דואגת למספר דברים, הקפידו לקרוא את ההוראות על גבי האריזה כדי להכיר ולדעת בדיוק מה התמיסה עושה ואיך צריך להשתמש בה. על ידי כך, תהיו מעודכנים ותוכלו לשמור טוב יותר על בריאות העיניים וגם לשמור על העדשות שלכם במצב טוב במיוחד.

תמיסות לעדשות מגע מומלצות ביותר 2022:

Aosept זוג תמיסות(Alcon)
- סוג שימוש: תמיסה רב-תכליתית לעדשות מגע רכות
- תכולה: 2 בקבוקים המכילים 360 מ"ל כל אחד+ 2 מחסניות
₪119
Adashot