תוכן ענינים
  1. משקפי ראייה מומלצים מדריך לבחירת משקפי ראיה
  2. זקוקים למשקפי ראייה? המלצות חשובות בבחירת משקפי ראייה
  3. 1. סוג העדשות
  4. 2. הסגנון שלכם
  5. 3. האישיות שלכם
  6. 4. הצורה וגודל הפנים שלכם

משקפי ראייה מומלצים: מדריך לבחירת משקפי ראיה

5 ביולי 2022 | זמן קריאה 2:11 דקות | מאת אופטומטריסט מומחה
משקפי ראייה מומלצים: מדריך לבחירת משקפי ראיה

זקוקים למשקפי ראייה? המלצות חשובות בבחירת משקפי ראייה

בין אם אתם רוצים להיראות מתוחכמים, כיפיים, צעירים או שמרנים, המשקפיים הנכונים יכולים לעזור לכם לעצב את האופן בו אתם נתפסים. ריכזנו עבורכם 4 טיפים לבחירת משקפי הראייה הנכונים עבורכם.

1. סוג העדשות

העדשות הן החלק החשוב ביותר במשקפי הראייה שלכם מכיוון שהן משפרות את הראייה ומאפשרות לכם לראות את העולם טוב יותר. שימוש בעדשות מתאימות יכול לעזור במצב של ראייה מטושטשת הנגרמת בעקבות גיל מבוגר, שימוש במחשב ומצבים כמו אסטיגמציה (צילינדר).
משקל ועובי העדשה שאתם בוחרים הם דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת הקנייה. לכן כדאי להתייעץ עם רופא העיניים או האופטומטריסט כדי שיעזרו לכם לבחור את המסגרות האופטיות והעדשות המומלצות עבור העיניים שלכם.

2. הסגנון שלכם

תחשבו על משקפי ראייה כדרך להראות לעולם את הסגנון הייחודי שלכם. האם אתם מסורתיים שאוהבים את הסגנונות הקלאסיים? האם אתם מתים על טרנדים ורוצים להיות מעודכנים בסגנון המשקפיים הכי עדכני? לא משנה מה הסגנון שלכם, תוכלו למצוא סגנונות רבים בכמעט כל חנות משקפיים ולרכוש משקפי ראייה מעוצבים כמו שאתם אוהבים.

3. האישיות שלכם

מסגרות אופטיות הן דרך מהנה לבטא את האישיות שלכם. זוג משקפיים אחד יכול להציג תחושה של כיף והרפתקה, אחר יכול להקרין מראה יותר רציני. בחרו זוג מסגרות אחד המשקף בצורה הטובה ביותר את האישיות האמיתית שלכם, או בחרו בכמה סוגי מסגרות אופטיות שיאפשרו לכם לשנות את הסגנון שלכם בהתאם למצב הרוח בו קמתם באותו היום.

4. הצורה וגודל הפנים שלכם

למרות שאמרנו שחשוב לתת לטעם שלכם להנחות אתכם, כן כדאי לקחת בחשבון שמשקפי הראייה יראו טוב על צורת הפנים שלכם. לרוב יהיו הבדלים בין משקפי ראייה לגברים ומשקפי ראייה נשים בגלל מבנה הפנים השונה שלהם. המסגרות מעוצבות כך שיתאימו למבנה הפנים ולתווי הפנים על פי מגדר. לגברים יש בדרך כלל מצח רחב יותר, פנים רחבות יותר וגשר אף גבוה וארוך יותר כדי לתמוך בזוג המשקפיים שלהם. לפיכך, מסגרות המשקפיים שלהם עשויות עם גשר ארוך יותר לכיסוי הפנים והמצח. לעומת זאת, גודל מסגרת משקפיים לנשים שונה משל גברים עם גשר קצר יותר כדי להתאים לפנים לא כל כך ארוכות של אישה.
אם הפנים שלכם קטנות במיוחד, שקלו מסגרות קטנות יותר, ואפילו נסו מסגרות לילדים אם המסגרות למבוגרים גדולות מדי.

אם אתם מחפשים משקפי ראייה לילדים תוכלו למצוא זאת גם בכל חנות משקפיים. רצוי להגיע עם הילד או הילדה שלכם כדי שירגישו בעצמם את המשקפיים אם הם נוחים להם וגם הרכבת המשקפיים תהיה יותר קלה אם הם יבחרו את המשקפיים שלהם בעצמם.