תוכן ענינים
  1. משקפיים לילדים מומלצים טיפים לבחירת משקפי ילדים
  2. בחירת משקפיים לילדים טיפים שלא כדאי לפספס
  3. 1. בחרו מסגרת בגודל המתאים
  4. 2. המסגרת חייבת להיות עשויה מחומר קל משקל, נוח ובטוח
  5. 3. גשר המשקפיים צריך לנוח היטב על האף
  6. 4. הידיות חייבות להיות באורך המתאים

משקפיים לילדים מומלצים: טיפים לבחירת משקפי ילדים

משקפיים לילדים מומלצים: טיפים לבחירת משקפי ילדים

בחירת משקפיים לילדים: טיפים שלא כדאי לפספס

פעמים רבות, ילדים כלל אינם מודעים לבעיות הראייה שלהם ולאופן שבו הראייה עשויה להשפיע על הביצועים שלהם בבית הספר. לכן, חשוב לבצע בדיקות עיניים שנתיות כדי לזהות את חריגות הראייה הללו בזמן ולפתור אותן. זה חשוב במיוחד אם לילד יש כאבי ראש, חוסר עניין, מבלבל אותיות, משתמש באצבע כדי לעקוב אחר השורות בזמן הקריאה או קורץ בקביעות.

אם לאחר בדיקה זוהתה בעיה כלשהי בראייה בה הרופא המליץ על הרכבת משקפי ראייה לילדים, זה יכול לפעמים ליצור בלבול וספקות להורים לגבי המשקפיים הטובים ביותר עבור ילדיהם, איזה סוג הם צריכים לקנות, איך המסגרת צריכה להיות או איזה סוג של עדשות מתאים ביותר. על מנת לפתור חלק מהשאלות הללו, אנו מפרטים לכם 4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת משקפיים לילדים.

1. בחרו מסגרת בגודל המתאים

המסגרת חייבת להתאים את עצמה לפנים של הילד או הילדה ולכסות בצורה מושלמת את שדה הראייה שלו. המשקפיים לא יכולים להיות רחבים יותר מהפנים וגם לא צריכים לחרוג מהגבות, ולכן לא כדאי לקנות משקפיים גדולים יותר מתוך מחשבה שעשויים לשרת יותר זמן. כמו כן, יש לזכור כי יש להתאים את החלק המרכזי של העדשות למרכז האישון.

2. המסגרת חייבת להיות עשויה מחומר קל משקל, נוח ובטוח

בחירת החומר תהיה תלויה, במידה רבה, בגיל הילד. לפיכך, עבור תינוקות או ילדים מתחת לגיל 5 או 6, מסגרות סיליקון מומלצות יותר, שכן הן קלות וחזקות יותר, כך שהן יכולות לעמוד טוב יותר בפני פיתולים ושברים. מגיל 6 ניתן להשתמש במשקפיים לילדים קטנים עם חומרים כמו אצטט, חומרים עמידים שגם מסתירים טוב יותר את עובי העדשה.

3. גשר המשקפיים צריך לנוח היטב על האף

גשר המשקפיים, כלומר הקשת בין שתי העדשות, חייב לנוח כראוי על האף. בגיל זה, לילדים עדיין אין גשר אף מוגדר היטב, כך שחלק מהמשקפיים עלולים להחליק על פניהם או לשבת נמוך מדי על האף, מה שיגרום להם בסופו של דבר להסתכל מעבר לעדשות. לפיכך, רצוי לבחור במשקפי ראייה לילדים עם גשר מלא, גשר נמוך או גשר הפוך במקרה של תינוקות.

4. הידיות חייבות להיות באורך המתאים

כדי שהמשקפיים יהיו נוחים לילדים, הידיות חייבות להיות מתכווננות, גמישות, באורך המתאים לאנטומיה שלהן ובמידת האפשר בעלות קצוות רכים. זה ימנע מהם ללחוץ על הידיות או להשאיר עליהם סימנים. כמו כן, כדי למנוע מהם ליפול בזמן משחק או עיסוק בספורט, מומלץ שתהיה להם רצועה שתעזור להם לשמור על הרקות במצב קבוע מאחורי האוזניים.