אופטומטריסט
 

Google

רשת אתר

דף הבית

עדשות מגע

משקפי שמש

דרושים

קח תן

סוכנים

מולטיפוקל

בדיקות ראייה

ניתוחי לייזר

משקפי ראיה

ראיה ירודה

אופטומטריסטים

סלבס במשקפיים

 מילון מונחים

לימודי אופטומטריה

דגמי 2008

כתבות

צוות המומחים

אודות

קישורים

צור קשר

 

   אוניברסיטת ורילוקס

 
 


בימים אלה אנו חונכים את "אוניברסיטת ורילוקס ישראל".

"אוניברסיטת ורילוקס ישראל" הינה השלוחה הרשמית הראשונה מחוץ לצרפת, המהווה חלק בלתי נפרד מאוניברסיטת ורילוקס הבינ"ל.
מטרתה להעשיר ולטפח את האופטומטריסטים
כמומחים בתחום תיקון הפרסביופיה.


"אוניברסיטת ורילוקס ישראל"
המושב הראשון של "אוניברסיטת ורילוקס ישראל" התקיים במלון לאונרדו ברמת החייל מלון חדש יחסית אך כבר בכניסה הרגשנו באווירה הקסומה ,ריחות ונינוחות המזכירים לנו מלונות חו"ל מפוארים , לא פחות הייתה ארוחת בוקר מפוארת מלאה בכל טוב קיבלה את פנינו  ,וחדר הרצאות עמוס   ב"צעצועי אופטומטריסטים ",חוברות ומתנות . הכנס   נערך  במשך יומיים.איזו חגיגה!

ביום הראשון פתחנו בהרצאות על פרסביופיה בעולם – אחוזים, מספרים מפתיעים בקשר לכמות הפרסביופים שאינם מטופלים, או שאינם מטופלים בעזרת עדשות פרוגרסיביות ובמילים פשוטות יותר – עד כמה עבודה (והרבה) יש לנו האופטומטריסטים.

משם עברנו להרצאה בנוגע לכללים בהתאמת עדשות פרוגרסיביות וסדנה מעשית בה נחשפנו למיכשור חדיש שבהחלט הופך את חיינו המקצועיים לקלים ונחמדים יותר. לדוגמה: מכשיר למדידת גובה באופן מדויק,
איך מעריכים בעזרת מראה מאיזה אזור בעדשה נוח יותר לפציינט שלנו לקרוא לשם התאמה אופטימלית של מבנה העדשה הפרוגרסיבית,
טבעות הלמהולץ לקביעת התוספת לקרוב,
הפרוקסימטר המסייע לביצוע בדיקות מקרוב (בעיקר לאלה מבינינו שלא עובדים עם פורופטר) ועוד.
 

היה כיף. כמו מגרש משחקים ל אופטומטריסטים...

מכשור לעשות מולטיפוקל

 

אופטומטריסטבהמשך התקיימה הרצאה בנושא בדיקות הראייה. חשבנו שאנחנו יודעים כבר הכל?... אז לא. ומה שידענו, כבר שכחנו והיה נעים וטוב להיזכר. את ההרצאה העביר ניר ארדינסט ששזר בה נקודות מעניינות מעולם האופטומטריה שסביר שרובנו לא ידענו, או שידענו והספקנו לשכוח...

היום השני פתחנו בהרצאה על הפתרונות האופטיים לטיפול בפרסביופיה והרצאה על דגשים שיסייעו לנו לרשום מרשם אופטימלי למולטיפוקל  ובכך למזער את מקרי אי ההסתגלות לעדשות הפרוגרסיביות (מולטיפוקל). ההרצאה כללה טיפים נפלאים, שמקורם בניסיון רב השנים של חברת אסילור.

בהמשך העבירה דנה גוטהילף-נזרי (מנהלת ה"אוניברסיטה") הרצאה על הסתגלות לעדשות פרוגרסיביות בהיבט של המתרחש במוחנו, כלומר תהליכי ההסתגלות והלמידה הקורטיקלים. מערכת הראייה היא לא רק עין אלא גם מח והיה חשוב להיזכר במתרחש בו וללמוד על התהליכים הרלונטים לעדשות משקפיים או למרשם חדש.

שחר בן-ארי העביר שתי הרצאות בנושא התפתחות העדשות הפרוגרסיביות לאורך השנים והמוצרים החדשים מבית ורילוקס. מסתבר שמאחורי המוצרים החדשים יש שנים רבות של מחקר ופיתוח מרתקים.

דר' שריידר "המלך של האופטומטריה " ומי שלימד והכשיר את רובנו   העביר הרצאה על מקרים מיוחדים בהם יש לתת את הדעת ולהתעמק לפני התאמת פתרון אופטי בכלל ועדשות פרוגרסיביות בפרט. מדובר במקרים שרבים מאיתנו היינו מתאימים עדשות פרוגרסיביות, נתקלים באי הסתגלות ולא ממש מבינים למה. אז סוף מעשה במחשבה תחילה – ההרצאה נתנה כלים נפלאים בעזרתם נוכל לנתח קצת יותר טוב את המצבים הללו מראש ולא להיתקל בבעיות בדיעבד...

לסיום ניתחנו עם ערן אדלוביץ מקרי אי הסתגלות. חולקנו לקבוצות. כל קבוצה קיבלה מקרה לניתוח, הציגה אותו ופתרון מוצע. התנהל דיון נהדר בין המשתתפים על פתרונות אפשריים וחשיבה וניתוח אופטומטריים.

קיבלנו מתנות: את מדריך ההתאמה של ורילוקס, אוקלודר, סרגל PD, Checktest (סרגל רב שימושי הכולל בדיקת אדום-ירוק מקרוב, טבעות הלמהולץ ובדיקת עין דומיננטית), ופליפר המיועד להכנסת עדשות מארגז העדשות.

בכנס הוצגה החוברת "מדידה מעשית של התישבורת". זו חוברת שמקורה בחברת אסילור, צוות אופטומטריסטים שקד וכינס לתוכה את עיקרי "נוהלי הבדיקות"    החוברת תורגמה לעברית ומוצעת למכירה תמורת 80 ₪ בלבד. החוברת היא די "תנ"ך לסטודנטים לאופטומטריה" ומומלצת בכל חנות.
(זוכרים את החוברת המיתולוגית של ד"ר קוזלו???)

ניתן לרכוש אותה (וגם את שאר המכשירים) אצל
מיכל באופטיפלס בטלפון: 04-8458638

את מרבית ההרצאות העבירה דנה גוטהילף-נזרי, מנהלת ה"אוניברסיטה". במושב זה הצטרפו אליה שחר בן-ארי, דר' שריידר, ניר ארדינסט וערן אדלוביץ.
במושבים הבאים ירצו גם מרצים מצרפת, שיגיעו מ"אוניברסיטת ורילוקס" בפאריז.

מומלץ בחום!

מוזמנים ליהנות מהתמונות !

מדידת מולטיפוקל

 

 

צעצועים לאופטומטריסטים

אביזרי מדידה אופטיקה

 

אופטומטריסט

 

הרצאות לאופטומטריסטים

 

אוניברסיטת ורילוקס לאופטומטריסטים

 

ארוחת בוקר כנס אופטיפלס

 

להרשמה ופרטים נוספים שולה – 04-8458344