אופטומטריסט
 

Google

רשת אתר

דף הבית

עדשות מגע

משקפי שמש

דרושים

קח תן

סוכנים

מולטיפוקל

בדיקות ראייה

ניתוחי לייזר

משקפי ראיה

ראיה ירודה

אופטומטריסטים

סלבס במשקפיים

 מילון מונחים

לימודי אופטומטריה

דגמי 2008

כתבות

צוות המומחים

אודות

קישורים

צור קשר

 

     מותג  משקפי השמש פרסול  
 

בעולם משקפי השמש המושפע מטרנדים חולפים, בולט המותג פרסול, המציע
משקפי שמש קלאסיים, איכותיים ובעלי שיק איטלקי בולט .הכל התחיל לפני 91 שנה, כאשר הצלם והאופטיקאי ג'וזפה ראטי האיטלקי נכנס להרפתקה חדשה, שמטרתה היתה לעצב משקפיים מיוחדות, שיספקו את הצורך של טייסים ונהגי מכוניות מירוץ להגן על עיניהם. ההצלחה של המשקפיים החדשים היתה מיידית, והם אומצו על ידי טייסים בכל העולם, כמו גם ע"י הצבא האיטלקי. כך נולד מותג משקפי השמש פרסול, למרות שרשמית ההשקה התרחשה רק 21 שנים יותר מאוחר, בשנת 1938, אז הציג ראטי את הקולקציה המסחרית הראשונה של פרסול.

קולקציה זו נולדה בהשראת משקפי המגן הייחודיות שעיצב לטייסים, ועם השקתה נקבע שמו של המותג. ההשראה לשם הגיעה מהביטוי האיטלקי Per il Sole, כלומר 'בשביל השמש'.  כבר מראשית הייצור, משקפי השמש של Persol התהדרו בעדשות קריסטל מלוטשות, עיצוב קלאסי מוקפד ומדויק וסמל ההיכר  - אייקון החץ הכסוף, המופיע בחיבור בין חזית המשקפיים לבין המוטות. הסמל עוצב בהשראת חרבות הלוחמים הקדומים ומסמל את האיכות, התחכום והשאיפה לשלמות המאפיינים את משקפי השמש של Persol.

משקפי הכוכבים
ציון דרך משמעותי בהצלחת המותג התרחש בשנת 1957, אז ייצר ראטי לראשונה את מודל 649, שנמכר מאז ועד היום בהצלחה גדולה. מודל 649 של פרסול  פותח במיוחד עבור נהגי הרכבת של טורינו, שנזקקו למשקפי שמש גדולים שיגנו עליהם מפני הרוח והאבק. המשקפיים הפכו להצלחה גדולה וזכו לשלל חיקויים על ידי חברות שונות. בשנת 1961 הרכיב מרצ'לו מסטרויאני האגדי את המשקפיים הללו בסרט "גירושין נוסח איטליה", ומאז הפכו למודל חיקוי ולדגם פופולארי.
הקהל האמריקאי אימץ בהתלהבות את משקפי השמש של פרסול בשנת 1962. סוכנות החלל, נאס"א, השתמשה עוד קודם לכן בדגמים ייחודיים אותם עיצב ראטי עבורה. מכאן ואילך ראינו עוד ועוד כוכבי קולנוע מפורסמים מסתתרים מאחורי משקפי Persol ומתהדרים בהם על המסך הגדול, ומחוצה לו.

מהסרטים סינמה פרדיסו וקוקטייל, דרך שליחות קטלנית, ג'יימס בונד - למות ביום אחר, וכלה בסרט אושן 12, במהלכו הרכיבו ג'ורג' קלוני, ג'וליה רוברטס, ברוס ויליס, מאט דיימון וקתרין זיטה-ג'ונס את משקפי פרסול. ביום-יום ניתן לראות כיצד כוכבי קולנוע רבים ובמאים גדולים אימצו את המותג האיכותי לחייהם האישיים. מגרטה גארבו, סטיב מק'וין וריצ'רד גיר, דרך מייקל דאגלס, ג'וני דפ ורוברט דה נירו, וכלה בפרנסיס פורד קופולה, וודי אלן, קתרין דנב ומוניקה בלוצ'י. 

פיתוחים טכנולוגיים בלעדיים
מיום הקמת המפעל ועד היום מצטיין מותג פרסול בשורה של פיתוחים טכנולוגיים, ההופכים את משקפי השמש לנוחים במיוחד לנשיאה ומותאמים לצורת הפנים. לדוגמה, בסוף שנות ה-30 הומצא פטנט ה- Meflecto – שילוב של שני פסי כסף במסגרת, המאפשר גמישות של המשקפיים והתאמתם לסוגים שונים של מבנה פנים.

משקפי שמש פרסול

ידית משקפי שמש פרסול

מוט משקפיים פרסול

אלמנטים רבים במשקפיים מוגנים בפטנטים, וההקפדה על האיכות הגבוהה מתבטאת בין השאר בעובדה כי תהליך הייצור של כל מסגרת אורך פי שניים מזמן תהליך הייצור של מסגרת סטנדרטית של מותגים אחרים. חלק מהמודלים החדשים אף משלבים עדשות POLARIZED דקות במיוחד, בעובי של 1.8 מ"מ בלבד. עדשות אלו מאפשרות חסימה של 100% מקרני השמש החוזרות כלפי מעלה כאשר הן באות במגע עם חול, כבישים ומים, ועשויות לפגוע בעיניים.

החל משנת 1995 המותג פרסול נמצא בבעלותה של חברת לוקסאוטיקה, החברה הגדולה בעולם בתחום המשקפיים שבסיסה באיטליה.  בשל העובדה שתהליכי הייצור דורשים מיכון מיוחד והתמחות ייעודית של אנשי מקצוע, משקפי פרסול  מיוצרים עד היום במפעל המקורי בטורינו, ומשמרים את האיכות הגבוהה של המשקפיים. בארץ משווק המותג דרך חברת הבת, לוקסאוטיקה ישראל, בחנויות האופטיקה המובחרות וברשתות משקפי השמש.  

דגמים אופנתיים
הקולקציה כוללת מגוון עשיר של משקפי שמש ומשקפי ראייה מפלסטיק, ממתכת ומשילובים של שניהם, במבחר צבעים קלאסיים - שחור, חום, מנומר על גווניו, כחול כהה, ירוק בקבוק, בורדו וכו'. חרף הטרנדים השונים המאפיינים את עולם
 משקפי השמש, שומר Persol על עיצוב קלאסי ואלגנטי. מרבית המודלים מיועדים לגברים, אך גם הנשים/ בנות המין היפה אינן מקופחות, ובכולם מקפידים על איכות גבוהה, נוחות מרבית ושיק איטלקי שאין שני לו.

 קולקציית משקפים 2009 פרסול

 

prxuk פרסול

לסלבס נוספים  במשקפים

 

 

 

 שהכתבה לקוחה מתוך המגזין "אורות העיר" של עיתון העיר

 
 

 

 

רשימה מלאה של נושאים ב משקפי שמש