אופטומטריסט
 

Google

רשת אתר

דף הבית

עדשות מגע

משקפי שמש

דרושים

קח תן

סוכנים

מולטיפוקל

בדיקות ראייה

ניתוחי לייזר

משקפי ראיה

ראיה ירודה

אופטומטריסטים

סלבס במשקפיים

 מילון מונחים

לימודי אופטומטריה

דגמי 2008

כתבות

צוות המומחים

אודות

קישורים

צור קשר

 

   עדשות מולטיפוקל סופר פארם אופטיק

 
 

באדיבות  סופר פארם אופטיק  

עדשות מולטיפוקל

אנשים המרכיבים ביום יום משקפים לרחוק ומשקפים לקרוב יהנו מיתרונות עדשת המולטיפוקל המשלבת את כל טווח המרחקים בעדשה אחת – מרחוק עד קרוב וכוללת בתוכה גם את טווח הביניים. עדשת המולטיפוקל נותנת פתרון במקרה שאנשים משתמשים במספר זוגות משקפים ונמאס להם להחליף בין הזוגות ומאגדת בתוכה את כל המרחקים.
לאחר בדיקת ראייה, האופטומטריסט יתאים את סוג העדשה, המבנה והגודל המתאים לפציינט וזאת לאחר שלקח נתונים כגון עיסוק הפציינט, תחביבים, מרחק עבודה ומרחק קריאה וכן אם זו התנסות ראשונה עם עדשות המולטיפוקל.
מעבר לעדשות מולטיפוקל כרוך בשיתוף פעולה ובמוטיבציה גבוהה מצד הפציינט, שחייב להבין שמדובר בעדשה מתקדמת בעלת מספר רב של מוקדים וכן שאופן השימוש בה שונה לעומת עדשות חד מוקדיות שהשתמש בהן עד כה, כיוון שבעדשות חד מוקדיות כל איזור העדשה מנוצל לראייה למוקד אחד רחוק/קרוב, לעומת זאת עדשת מולטיפוקל מחולקת בתוכה ושטח העדשה משמש למספר מרחקים רב. ובנוסף, בכל עדשת מולטיפוקל, קיים איזור עיוותים בצידי העדשה וזהו למעשה שטח מת – שטח שלא ניתן לראות דרכו בצורה טובה.
העדשה מלוטשת בצורה מדורגת כאשר החלק העליון מיועד למרחק, החלק התחתון מיועד לאזור הקרוב-לקריאה ובאמצע- ביניהם זהו איזור רחב של טווחי הביניים ומשמש לדוגמא לראיית צג המחשב.
בכל עדשת מולטיפוקל, אפילו בעדשות המתקדמות ביותר יש אזורי עיוותים בצידי העדשה. אזורים אלה מהווים שטח שלא ניתן לראות מבעדו בצורה טובה ועל כן כדי לראות באופן ברור דרך העדשה צריך לבצע תנועות ראש בשילוב עם העיניים וזאת כדי להישאר באזור בו הראיה ללא עיוותים.
בשל המבנה המיוחד של העדשה, יש צורך להסתגל ולהבין את אופן השימוש בה. כדי להסתכל ולראות ברור יש לכוון את העיניים להסתכלות דרך המוקד המתאים למרחק הרצוי ועל כן יש לבצע שינויים של העיניים והראש ולמצוא את האזור בעדשה בו האובייקט עליו מסתכלים נראה ברור. עם הזמן הפציינט מתרגל לתנועות אלה והן נעשות באופן אוטומטי ואינסטינקטיבי.
מכיוון שעדשת מולטי כוללת בתוכה את "כל המרחקים" כדאי לבחור מסגרת "עמוקה" מספיק כדי להכיל את כלל הטווחים. היום, הטכנולוגיה מתקדמת וניתן לבחור גם מסגרות "קצרות" יותר, אך יש להבין שבחירת מסגרת שכזו, שאולי נחשבת אופנתית יותר, גוזלת שטח עדשה ואז דירוג העדשה והקפיצות בין המרחקים יהיו חדים יותר.
זמן הסתגלות סביר לעדשת מולטיפוקל הוא בין שבועיים לחודש, כאשר בדר"כ ניתנת אחריות להסתגלות ע"י החנות בה נרכשו העדשות. ז"א אם הפציינט לא הסתגל לעדשות ולא מרוצה, ינסו להתאים לו עדשות מסוגים שונים או ינסו להעבירו חזרה לשני זוגות נפרדים – רחוק וקרוב ובמידה ועדיין הלקוח לא התרצה, יש אפשרות להחזר כספי בעבור העדשות.
עדשות המולטיפוקל המתקדמות כיום נקראות עדשות ב"ליטוש אחורי" – הכוונה היא שליטוש העדשה כבר לא נעשה בחלקה הקדמי אלא בחלקה האחורי וכן נעשה בטכנולוגיה מתקדמת ע"י לייזר. לדברי היצרן, החידוש הנ"ל נותן שדה ראיה רחב יותר.
הקדמה והפיתוחים בעדשות המולטיפוקל נמדדים בשדה ראיה גדול יותר ואיזור עיוותים מצומצם יותר כך שהתעלה מתרחבת. (תעלה=המעבר בין האזור הרחוק לקרוב). ככל שמצליחים לצמצם את איזור העיוותים בעדשה, כך גדל שדה הראיה, זוהי עדשה מתקדמת יותר מבחינה טכנולוגית ובדר"כ גם יותר יקרה. הדעה הרווחת היא שככול שאיזור העיוותים קטן יותר והתעלה רחבה יותר כך ההסתגלות למולטיפוקל תהיה קלה יותר אך לא תמיד.
ישנן עדשות שמותאמות אישית ללקוח, בעדשות אלה נלקחים פרמטרים כגון מרחק המשקפים מהפנים, המרחק בו האדם נוהג לקרוא והזוית בה מוחזק החומר ועוד. עדשות אלה מתוכננות במיוחד עבור צרכים מיוחדים של הלקוח.

אז אם נמאס לכם להרכיב משקפים לרחוק ולהחליף למשקפי הקריאה ושוב לרחוק ושוב לקריאה...כדאי לשקול משקפי מולטיפוקל.

 

סופר-פארם אופטיק הודיעו על עדשות מולטיפוקל תחת השם Life By Teva.
לרגל ההשקה יוצאת החברה במבצע: מחשב נייד מתנה בקניית משקפיים עם עדשות מולטי פוקל מעל 2,000 שקל. המחשב הנייד תוצרת סמסונג דגם N15 מסדרת N series, בעל מסך LED חסכוני וצריכת חשמל נמוכה בגודל "10.1, אפקט קול תלת מימד SRS 3D -, דיסק קשיח  250GBועוד. שווי המתנה 1,799 שקלים.

life by teva
עדשות המולטיפוקל, Life By Teva, מיוצרות בטכנולוגיית ליטוש אחורי, הטכנולוגיה המתקדמת ביותר מבית שמיר טכנולוגיות. העדשות משווקות תחת המותג Life ובשיתוף עם טבע ישראל בסניפי רשת סופר-פארם אופטיק. עדשות אלו מתאפיינות במבנה אופטי, המבטיח שדה ראייה רחב, התאמה אישית לנתונים האובייקטיביים של כל לקוח ועיצוב העדשה בהתאם למגוון מסגרות משקפיים. בנוסף, לעדשות ליטוש אחורי אשר מרחיב את שדה הראייה על ידי קירוב משטח הראייה לעין, תוך הפחתת אזורי הטשטוש ובכך מקל מחד על משך זמן ההסתגלות למשקפיים ומאידך מחקה ראייה טבעית.

מחירי העדשות נעים בין 1,000 ₪ ועד 4,500 ₪ לזוג עדשות מותאמות אישית. סופר-פארם אופטיק מתחייבת להחזיר ללקוח שלא הצליח להסתגל לעדשות את מלוא סכום הקנייה בטווח של שלושה חודשים מיום הקנייה.
המבצע בתוקף בין התאריכים: 5.7-31.8 בסניפי סופר-פארם אופטיק: חיפה- גרנד קניון, קניון חדרה, נתניה- קניון השרון, כפ"ס- קניון ערים, ת"א- עזריאלי, פ"ת- קניון אבנת, רמת השרון, ראשל"צ- קניון הזהב, קניון רחובות, קרית רמלה, אשדוד סיטי וביג ב"ש.
 

 

xupr ptro
באדיבות  סופר פארם אופטיק